2017. november 24., péntek - Emma
Keresés a tartalomban
Nógrád MegyeA pásztói Zólyomi Kinga a 19. helyen ért célba a maratonon

A pásztói Zólyomi Kinga a 19. helyen ért célba a maratonon

A hétvégi 32. SPAR Budapest Maraton Fesztivál - V4 Futóhétvégét rendező Budapest Sportiroda (BSI) bejelentette, hogy 31920 futót regisztráltak a hétvégén, azaz messze megdőlt a korábbi nevezési rekord, mely akkor kicsivel haladta meg a harminc ezret! Az új rekord annyit jelent, mintha Szekszárd minden egyes lakosa jelentkezett volna a versenyre. Így minden idők legnépesebb magyarországi szabadidősport rendezvényére került sor Budapesten!

zolyomi_kinga2017

Rekord született a külföldi nevezők számában is, a két nap során 81 országból 5400-an érkeztek Budapestre. A maratoni mezőny 40 %-a külföldi volt. Jöttek futók Új-Zélandról, Chiléből és Costa Rica-ból is. Magyarországról 1033 településről érkeztek jelentkezések, azaz minden harmadik településről. A legidősebb induló a 84 éves Kenyér Imre volt.

A pásztó 41 éves Zólyomi Kinga (Csömöri Sport Kft.) a nők között a 19 . helyen végzett a maratonon (ideje: 3:15:20). A 47 éves balassagyarmati Pityi Norbert, a több mint 1100 induló közül a 37. helyen ért célba a Theodora 30km-es távon (ideje: 03:01:45).

A megye legfiatalabb futói, a 10 éves szuhai Gyurkó Iván és a 11 éves pásztói Molnár Hanga Anna, az Actimel 10km távot teljesítették. A legidősebb megyei induló, a 72 éves szécsényi Jusztin Ferenc , aki szintén a 10km távon ért célba.

Forrás: BSI Sportirod