2018. szeptember 19., szerda - Vilhelmina
Keresés a tartalomban
SportA világ második legjobb csapata négy góllal nyert az Egervári-alakulat ellen

A világ második legjobb csapata négy góllal nyert az Egervári-alakulat ellen

mo_hA magyar labdarúgó-válogatott 4-0-ra kikapott pénteken a világbajnoki ezüstérmes holland csapattól a Puskás Ferenc Stadionban rendezett Európa-bajnoki selejtezőn. Az Oranje már a 8. percben vezetést szerzett van der Vaart révén, a szünet előtt pedig Afellay is betalált. A második félidőben Kuyt és van Persie volt eredményes.

A magyaroknak így nem sikerült megszakítaniuk a hollandok elleni, 27 éve tartó kudarcszériát: ez volt sorozatban a hatodik meccs, amelyet a narancsmezesek nyertek meg.

Az E csoportban a hollandok sikerükkel hatpontos előnyre tettek szert a második magyarokkal szemben. A két csapat kedden, Amszterdamban újra találkozik egymással.

Eb-selejtező, E csoport:

Magyarország-Hollandia 0-4 (0-2)
Puskás Ferenc Stadion, 25 ezer néző, v.: Carlos Velasco Carballo (spanyol)

Magyarország: Király Gábor - Vanczák Vilmos, Lipták Zoltán, Juhász Roland, Laczkó Zsolt - Varga József (Vadócz Krisztián, a szünetben), Elek Ákos (Priskin Tamás, 79.) - Koman Vladimir (Czvitkovics Péter, a szünetben), Gera Zoltán, Dzsudzsák Balázs - Rudolf Gergely

Hollandia: Michel Vorm Gregory van der Wiel, John Heitinga, Joris Mathijsen, Erik Pieters Nigel de Jong, Rafael van der Vaart (Kevin Strootman, 82.) Dirk Kuyt (Ruud van Nistelrooy, 82.), Wesley Sneijder, Ibrahim Affelay (Eljero Elia, 63.) Robin van Persie
gólszerző: Van der Vaart (8.), Afellay (45.), Kuyt (54.), Van Persie (62.)

sárga lap: Koman (44.), Elek (59.), Vanczák (61.), Lipták (67.), illetve Van Persie (18.)

8. perc: Sneijder indult meg középen, majd a remek ütemben kilépő van der Vaart elé gurított, aki 14 méterről lőtt, a labda pedig az elvetődő Király keze alatt a kapu közepébe vágódott (0-1).
45. perc: van Persie két magyar védőt becsapva passzolt vissza a magyar 16-os sarkáról a középen érkező van der Wielnek, aki azonnal a 16-os bal oldalán robogó Afellayhoz ívelt, a Barcelona támadója pedig egy igazítás után a hosszú sarokba lőtt (0-2).
54. perc: egy középpályán megszerzett labda után Sneijder ugratta ki a magyar védők között kimozduló van Persie-t, aki a jobb oldalán felfutó Kuyt elé tálalt, a Liverpool csatára pedig az üres kapuba gurított (0-3).
62. perc: a hollandok a magyar 16-os jobb oldalán szereztek labdát, van der Wiel a középen érkező Van Persie elé tálalt, aki 11 méterről, ballal a hálóba passzolt (0-4).

A mérkőzés előtt Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke ünnepélyesen elbúcsúztatta a profi pályafutását az előző szezon végén befejező, 61-szeres válogatott Dárdai Pált.

Magyar lövéssel kezdődött a találkozó, a hollandok viszont azonnal válaszoltak Rudolf próbálkozására, s az ellentámadásuk olyan jól sikerült, hogy meg is szerezték a vezetést. A folytatásban feltűnően keveset volt a hazaiaknál a labda, de Rudolf és Dzsudzsák előtt egy-egy egyéni megoldást követően azért adódott lehetőség. A vendégek két nagy helyzetet is elpuskáztak, de közvetlenül a félidő vége előtt növelték az előnyüket.

A második játékrészre Egervári Sándor két helyen is változtatott a magyar csapat összetételén, de a játék képe ettől sem változott meg, sőt, a hollandok nyolc perc alatt megduplázták a góljaik számát. A hazaiak előtt a második félidőben már kevesebb lehetőség adódott, de a hajrában Dzsudzsák kétszer, Czvitkovics és Rudolf pedig egy-egy alkalommal tornáztatta meg Vormot. A hosszabbításban két hazai szurkoló rohant a pályára, akiket a biztonságiak egy perc alatt vittek le a pályáról.

Az eredmény a lefújásig már nem változott, a hollandok megérdemelten vitték el Budapestről a három pontot.

Forrás: MTI/HÍR PORT24