2018. december 17., hétfő - Lázár
Keresés a tartalomban
Foci VBCsalódást okozott a címvédő

Csalódást okozott a címvédő

A címvédő olasz válogatott 1-1-es döntetlent játszott a paraguayi csapattal a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság F-csoportjának hétfői nyitómérkőzésén. A világbajnoki címvédő olasz válogatott zsinórban 25. világbajnoki meccsén is veretlen maradt, azonban ennek most Lippi tanítványai nem örülnek annyira, hiszen nem bírtak dél-amerikai ellenfelükkel.

Szakadó esőben kezdték meg a csapatok a mérkőzést. A találkozó elején főleg az olaszok próbálkoztak támadásokkal, azonban a rendre jól visszazáró és olykor kemény paraguayi védelem áttörése megoldhatatlan feladatnak bizonyult az olasz csatárok előtt.

A félidő felére már az olaszok is visszavettek a tempóból, sőt, egy szabadrúgás után a paraguayi csapat szerzett vezetést: Torres beívelése után Cannavaro nem ugrott fel, az érkező Alcaraz Buffon mellett a bal alsó sarokba fejelte a labdát. A védő Antolín Alcarz így 2009 október után ismét gólt szerzett (0-1). Olaszország tehát egy gólos hátránnyal vonult az öltözőbe.

Az olaszok gondjait növelte, hogy a második félidőre már nem jött ki a megsérült Buffon kapus, akinek helyét Marchetti foglalta el. A folytatásban sem volt túl sok ötlet az európaiak játékában, ugyanakkor egy szöglet - és Villar kapus hatalmas bakija - meghozta számukra a várva várt egyenlítést.
A második játékrész 63. percében egy bal oldali olasz szögletre Villar rossz ütemben mozdult ki, a labda mellé bokszolt, De Rossi pedig három méterről az üres kapuba lőtt (1-1).

A hajrában is inkább az olaszok voltak fölényben, de újabb gól már nem született.

Olaszország negyedik alkalommal játszotta vb-nyitányát dél-amerikai riválissal szemben: 1966-ban 2-0-ra nyert, majd 1998-ban 2-2-es döntetlent játszott a chileiekkel, 2002-ben pedig 2-0-ra győzött az ecuadoriak ellen.