2018. szeptember 22., szombat - Móric
Keresés a tartalomban
SportEzüst és 2 bronz a mai mérleg a magyar úszóknak az Eb-n

Ezüst és 2 bronz a mai mérleg a magyar úszóknak az Eb-n

ĂşszĂł EbHosszú Katinka ezüst-, Jakabos Zsuzsanna pedig bronzérmet nyert hétfőn 400 méteres vegyesúszásban a margitszigeti Európa-bajnokságon.

A számot a brit Hannah Miley nyerte 4:33.09 perces Európa-bajnoki csúccsal. A vb-aranyérmes Hosszú, akitől a mellúszásban vette át a vezetést Miley, 4:36.43-mal, míg Jakabos 4:37.92-vel csapott célba. A magyar csapat az Eb első két döntőjében három érmet szerzett, férfi 400 m gyorson Kis Gergő lett harmadik.
Kis Gergő is bronzérmet nyert hétfőn 400 m gyorson a margitszigeti Európa-bajnokságon. A magyar úszó jól tartotta a tempót esélyesebb riválisaival, nem szakadt le a táv első háromnegyedén, majd szokásos erőteljes hajrájával - kellemes meglepetést okozva - harmadikként csapott a célba, 3:48.14 perces idővel. Az aranyérem a francia Yannick Agnelnek (3:46.17), az ezüst pedig a világbajnok, világcsúcstartó német Paul Biedermann-nak (3:46.30) jutott.

Forrás: MTI/HÍR PORT24