2018. szeptember 21., péntek - Máté
Keresés a tartalomban
SportBahrein: Fernado Alonso győzött

Bahrein: Fernado Alonso győzött

Fernando AlonsoA 2010-es Forma-1-es szezonnyitó verseny nagy részében a pole pozícióból rajtoló Sebastian Vettel vezetett, de Red Bullja meghibásodása miatt végül még a dobogóról is lemaradt. A győzelmet első ferraris futamán Fernando Alonso szerezte meg, mögötte csapattársa, Felipe Massa ért célba Lewis Hamilton előtt. Michael Schumacher hatodik lett.

Sebastian Vettel álomrajtot vett a 2010-es szezonban az időmérőn elért pole pozíciójával, és ezt a vasárnapi futam rajtjánál is folytatni tudta. Csapattársa, Mark Webber autója azonban közvetlenül a rajt után füstölni kezdett, az ausztrál azonban ezzel inkább a többieket zavarta meg, mint saját magát. Az első kör végén Vettel, Alonso, Massa, Rosberg, Hamilton, Schumacher, Button, Webber volt a sorrend. A hátsó sorokban Heikki Kovalainen rajtolt el nagyszerűen a debütáló Lotusban, és a 21. helyről feljött a 16.-ra. A szezon első kiesője az indiai Karun Chandhok volt a második körben. Majdnem erre a sorsra jutott a másik újonc Nico Hülkenberg is, de neki sikerült visszajönnie a pályára, majd egy rövid kiállás után folytatta a versenyt. Rögtön ezután viszont búcsúzott Lucas di Grassi a Virgin autójában.

A két Ferrari kitartóan üldözte az élen autózó Sebastian Vettelt, nem sokkal a rajt után pedig kiderült, hogy az élmezőny körönként nagyjából öt másodperccel gyorsabb, mint a hátul kullogók. A tízedik körben Massa nagyobb sebességre kapcsolt, a leggyorsabb kört autózta, és ezzel közelebb került a második helyen versenyző Alonsóhoz. Rosberg mindeközben a negyedik helyen Hamiltont tartotta fel, a brit azonban nem tudta megkerülni a Mercedest.

BahreinBruno Senna a 13. körben tudta le a szezon első kerékcseréjét. Egy körrel később Vitalij Petrov kényszerült búcsúzni a versenytől, miután a Renault megadta magát. Hamiltont egy kerékcserével menekítette ki a csapat Rosberg mögül a 16. körben. A bokszban sikerült az, ami a pályán nem: Hamilton megelőzte Rosberget. Egy körrel később búcsúzott a másik Virgin is, Timo Glock versenye is hamar véget ért.
A bokszkiállások első felvonása után a Vettel, Alonso, Massa, Hamilton, Rosberg, Schumacher, Button, Webber, Buemi, Liuzzi volt a sorrend az első tízben. Az új abroncsokon Hamilton szárnyalt, és ez a leggyorsabb körben is megnyilvánult. Az élmezőnyben egyébként a lágy abroncsokat mindenki kemény keverékre váltotta. A 19. körben feladni kényszerült a versenyt Bruno Senna is. A három újonc istálló közül már csak a két Lotus maradt versenyben.

A Ferrarik a 30. kör környékén támadást indítottak Vettel ellen, Alonso a leggyorsabb körrel adott nyomatékot szándékainak, a Ferrari abroncsai azonban nem igazán bírták a spanyol tempóját, így a kétszeres világbajnoknak átmenetileg vissza kellett vennie. A 34. körben viszont Vettel szólt be kétségbeesetten a rádióba, hogy Red Bull veszít az erejéből, ezt Alonso kíméletlenül kihasználta, és a célegyenesben simán megelőzte a németet. Massa lemásolta Alonso manőverét, és ő is megelőzte Vettelt. A 35. körben a Ferrarik átvették a vezetést. A negyedik helyen autózó Hamilton pedig megkezdte a vadászatot, miközben csapattársa, Button a hetedik helyen ugyanezt tette Schumacherrel. A Red Bull tehetetlen volt, Vettelnek pedig így nem sok esélye maradt, hogy megvédje a dobogós helyezését, Hamilton a 38. körben meg is előzte.

Pár körrel a vége előtt Nico Rosberg is is tett egy kísérletet arra, hogy megelőzze Vettelt, akit mind jobban cserbenhagyott a Red Bull. Ennél is rosszabb formában volt Sébastien Buemi Toro Rossója, amely az utolsó körben adta fel a versenyt.
A 2010-es szezon első futamát Fernando Alonso nyerte, Felipe Massának köszönhetően kettős győzelmet ünnepelhetett a Ferrari. A dobogó harmadik fokára Lewis Hamilton állhatott fel. Vettelnek sikerült megtartania a negyedik helyet Rosberg előtt, a hatodik helyen a hétszeres világbajnok Schumacher, a hetediken pedig a tavalyi győztes Button ért be. Az első tízbe befért még Webber, Liuzzi és Barrichello is.