2018. szeptember 21., péntek - Máté
Keresés a tartalomban
SportGyurta aranyérmes 200 m mellen

Gyurta aranyérmes 200 m mellen

Gyurta Dániel aranyérmet nyert 200 m mellen, Verrasztó Evelyn bronzérmet nyert 200 m gyorson és Jakabos Zsuzsanna bronzérmet nyert 400 m vegyesen vasárnap a lengyelországi Szczecinben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

Gyurta Dániel

A 25 méteres medencében ebben a számban vb-második, s a vasárnapi sikerét megelőzően már háromszor is Európa-bajnoki címet szerző klasszis versenyző - aranyesélyeshez méltóan - gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott 2:02.37 perces idővel.

Ugyanennek a számnak a döntőjében Molnár Ákos személyében volt még egy magyar résztvevő: ő 2:07.72-vel nyolcadik lett.

A pécsi versenyző címvédőként indult ebben a számban, és 4:27.86 perces országos csúccsal végzett a harmadik helyen. A pillangó után másodikként fordult, a 100 m hát megtétele után már első volt, mellen azonban visszacsúszott a negyedik helyre, így gyorson komoly hajrára volt szüksége ahhoz, hogy utóbb a dobogóra állhasson. Ideje hat tizeddel volt jobb, mint a 4:28.46-os korábbi magyar rekord, melyet ugyancsak ő úszott 2009. december 13-án.

Vasárnapi sikerével a második érmét gyűjtötte be a lengyelországi kontinensviadalon, szombaton ugyanis 100 m vegyesen második volt.

A 400 m vegyest a spanyol Mireia Belmonte Garcia (4:24.55) nyerte, másodikként pedig a brit Hannah Miley (4:26.06) végzett.
Verrasztó Evelyn bronzérmet nyert 200 m gyorson vasárnap a lengyelországi Szczecinben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

A magyar versenyző, aki 200 m vegyesen a nyitónapon Eb-ezüstig jutott, nagy hajrával harcolta ki újabb érmét: 175-nél még a negyedik helyen volt, de az utolsó hosszon az előtte úszók közül egyet megelőzött, s 1:54.55 perces idővel lett harmadik.

Forrás: MTI/HÍR PORT24