2018. szeptember 25., kedd - Eufrozina
Keresés a tartalomban
Foci VBJapán megszelídítette az oroszlánokat

Japán megszelídítette az oroszlánokat

A meccs egyetlen gólját a 24. születésnapját vasárnap ünnepelt Honda Kejszuke szerezte a 39. percben. Japán egy góllal legyőzte Kamerunt a dél-afrikai világbajnokság E-csoportjában. A Szelídíthetetlen Oroszlánok gyenge játékkal, kevés kapura lövéssel keserítették el szurkolóikat, míg Japán egy védelmi hibát kihasználva megszerezte a vezetést, s hősiesen védekezve nyerte meg a találkozót.

Az ázsiai együttesnek ez volt az első külföldi világbajnoki összecsapáson elért győzelme. A japánok gólját a 24. születésnapját vasárnap ünnepelt Honda Kejszuke szerezte a 39. percben. A csoport első összecsapásán a hollandok 2-0-ra verték Dániát.

E-csoport, 1. forduló:
Japán-Kamerun 1-0 (1-0)
Bloemfontein, Mangaung Stadion, 40 ezer néző, v.: Olegario Benquerenca (portugál)
gól: Honda Kejszuke (39.)
sárga lap: Abe (91.), illetve Nkoulou (72.)

Japán:
Kavasima - Komano, Nakazava, Tulio, Nagatomo - Abe - Endo, Haszebe (Inamoto, 88.), Honda, Matszuji (Okazaki, 69.) - Okubo (Jano, 82.)

Kamerun:
Souleymanou - Assou-Ekotto, Bassong, Nkoulou, Mbia - Matip (Emana, 63.), Makoun (Geremi, 75.), Enoh - Eto,o , Webo, Choupo-Moting (Idrissou, 75.)

39. perc:
Matszuji jobb oldali beadásánál két kameruni védő is aláfutott a labdának, így az ötös sarkánál érkező Honda zavartalanul kezelhette le a játékszert, majd három méterről Souleymanou mellett a kapu közepébe lőtt (1-0).

Mindkét együttes óvatosan kezdte a mérkőzést, s nagyobb hangsúlyt fektetett a jó védekezésre, mint a gólhelyzetek kialakítására. A kameruniak harcosan, erőszakosan, testi fölényüket kihasználva igyekeztek labdát szerezni, míg a japánok inkább gyorsaságukat próbálták kamatoztatni. A szünetig összesen négyszer lőttek kapura a játékosok, s a 24. születésnapját múlt vasárnap ünneplő Honda révén az ázsiaiak vonulhattak előnnyel pihenőre.

A második játékrészben a kameruniak küzdöttek az egyenlítésért, többször próbálkoztak távoli lövésekkel, s egyszer a kapufát is eltalálták. A hősiesen védekező japánok az utolsó percekben nagyon magukra húzták ellenfelüket, de sikerült megtartaniuk egygólos előnyüket a lefújásig.