2018. november 13., kedd - Szilvia
Keresés a tartalomban
Foci VBKopunek belőtte a nyolcaddöntőbe Szlovákiát - Olaszország búcsúzott

Kopunek belőtte a nyolcaddöntőbe Szlovákiát - Olaszország búcsúzott

Szlovákia jutott tovább az F-csoport utolsó köréből, miután 3-2-re legyőzték az olasz válogatottat a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokságon. A címvédő olasz válogatott elképesztő izgalmak közepette esett ki a világbajnokságról.

F csoport, 3. forduló:

Szlovákia-Olaszország 3-2 (1-0)
Johannesburg, Ellis Park Stadion, 53 412 néző, v.: Webb (angol)
gólszerzők: Vittek (25., 73.), Kopunek (89.), illetve Di Natale (81.), Quagliarella (92.)
sárga lap: Strba (16.), Vittek (40.), Pekarik (50.), Mucha (82.), illetve Cannavaro (31.), Chiellini (67.), Pepe (76.), Quagliarella (83.)

Szlovákia:
Mucha - Pekarik, Skrtel, Durica, Zabavnik - Strba (Kopunek, 87.), Stoch, Hamsik, Vittek (Sestak, 93.) - Kucka, Jendrisek (Petras, 94.)

Olaszország:
Marchetti - Zambrotta, Cannavaro, Chiellini, Criscito (Maggio, a szünetben) - Montolivo (Pirlo, 56.), De Rossi, Gattuso (Quagliarella, a szünetben) - Iaquinta, Pepe, Di Natale

I. félidő:

25. perc: az olaszok saját térfelükön elveszítették a labdát, amely Vittekhez került, a támadó pedig fordulásból kilőtte a jobb alsó sarkot (1-0).

II. félidő:
73. perc: Hamsik jobb oldali beadásánál Vittek mindenkit megelőzött és a rövid sarokba lőtt (2-0).
81. perc: Quagliarella ügyes összjáték után került helyzetbe, de Mucha védett, a kipattanót azonban Di Natale az üres kapuba lőtte (2-1).
89. perc: Kopunek kapott remek indítást, a csereként beálló támadó pedig Marchetti fölött a kapuba emelt (3-1).
92. perc: egy kavarodást követően Quagliarella 18 méterről emelt a kapuba (3-2).

Az első félidőben határozottan a szlovákok uralták a játékot, a 25. percben Robert Vittek révén megszerezték a vezetést is. Az első olasz helyzetre a második félidő 50. percéig kellett várni, utána azonban a játék is felélénkült. A 73. percben Vittek megszerezte Szlovákia második gólját is, majd a 80. percben szépítettek az olaszok Di Natale találatával. A 89. percben Kopunek újabb gólt lőtt, de a 92. percben Quagliarella belőtte az olaszok második gólját is, ám ez is kevés volt a címvédő továbbjutásához.