2018. szeptember 25., kedd - Eufrozina
Keresés a tartalomban
Foci VBLátványos mérkőzésen nyert az Olsen-banda

Látványos mérkőzésen nyert az Olsen-banda

Látványos mérkőzésen gyűjtötte be a három pontot a dán válogatott Kamerun ellen a dél-afrikai világbajnokság E-csoportjának második fordulójában.

E csoport, 2. forduló:

Dánia-Kamerun 2-1 (1-1)
Pretoria, Loftus Versfeld Stadion, 33 ezer néző, v: Jorge Larrionda (uruguayi)
gólszerzők: Bendtner (33.), Rommedahl (61.) illetve Eto'o (10.)
sárga lap: Sörensen (86.), Kjaer (87.), illetve Bassong (49.), Mbia (75.)

Dánia:
Sörensen - S. Poulsen, Agger, Kjaer, Jacobsen - Rommedahl, Ch.Poulsen, Jörgensen (Jensen, a szünetben), Grönkjaer (Kahlenberg, 67.) - Tomasson (J. Poulsen 86.), Bendtner

Kamerun:
Souleymanou - Mbia, Bassong (Idrissou, 72.), Nkoulou, Assou-Ekotto - Geremi, Eyong (Makoun, a szünetben), Song, Emana - Webo (Aboubakar, 78.), Eto'o

A mérkőzés 10 percében Eto'o góljával Kamerun szerezte meg a vezetést, majd a 33 percben Nicklas Bendtner találatával egyenlítettek a dánok. Az első félidő utolsó perceiben a kameruni válogatott folyamatosan támadta a dánok kapuját, de gólt nem tudtak lőni. A második félidő elején ott folytatták Eto'o-ék, ahol az első 45 percben abbahagyták, de nem tudták bevenni a dánok kapuját. Morten Olsen-legénysége végül a 61. percben Dennis Rommedahl góljával megszerezte a vezetést, és ezzel a dánok begyűjtötték a három pontot.

I. félidő:
10. perc: C. Poulsen passzolt ellenfélhez a saját tizenhatosánál, Emana csapott le a labdára, balról középre adott, az üresen álló Eto'o pedig 12-13 méterről a kapuba lőtt (0-1).
33. perc: Kjaer indítása nyomán Rommedahl futott el a jobb szélen, a középen érkező Bendtner elé tálalt, a berobbanó csatár az ötösnél, estében nem hibázott (1-1).

II. félidő:
61. perc: Rommedahl kapott jó indítást, és ballal a jobb alsó sarokba csavarta a labdát (2-1).
A dánok győzelmével a hatpontos hollandok - elsőként - ott vannak a nyolcaddöntőben, a kameruniak pedig biztosan nem kerülnek oda. Az utolsó fordulót csütörtökön rendezik ebben a négyesben, a dánok az ugyancsak három ponttal álló japánokkal mérkőznek a másik továbbjutó helyért, a kétszer vesztes kameruniak pedig a hollandokkal játszanak.