2018. november 18., - Jenő
Keresés a tartalomban
Foci VBLesgól és döntetlen a vb nyitómeccsén

Lesgól és döntetlen a vb nyitómeccsén

Döntetlennel kezdődött a dél-afrikai világbajnokság, miután a nyitómeccsen a házigazdák 1-1-et játszottak Mexikóval. A találkozón az 55. percben Siphiwe Tshabalala révén a hazaiak kerültek előnybe, ám Rafael Marquez a 79. percben egyenlített.

A rekordot jelentő hatodik világbajnokságán edzősködő Carlos Alberto Parreira alakulata ezzel folytatta azt a sorozatot, miszerint afrikai csapat nem kap ki a nyitómérkőzésen. Igaz, 1990-ben a kameruniak az argentinokat, 2002-ben pedig a szenegáliak a franciákat legyőzték, mindkét esetben 1-0-ra.

A-csoport, 1. forduló:
Dél-afrikai Köztársaság - Mexikó 1-1 (0-0)
Johannesburg, Futballváros, 84 490 néző, v.: Iramtov (üzbég)
gólszerzők: Siphiwe Tshabalala (55.), illetve Rafael Marquez (79.)
sárga lap: Dikgacoi (27.), Masilela (70.) illetve Juarez (18.), Torrado (57.)

Dél-afrikai Köztársaság:
Khune - Gaxa, Thwala (Masilela, a szünetben), Khumalo, Mokoena - Letsholonyane, Dikgacoi, Pienaar (Parker, 83.), Modise, Tshabalala - Mphela

Mexikó:
Perez - Juarez, Marquez, Rodriguez, Salcido - Torrado, Aguilar (Guardado, 55.), Osorio - Dos Santos, Franco (Hernandez, 73.), Vela (Blanco, 69.)
55. perc:
Eegy villámgyors hazai kontra végén Tshabalala lépett ki, a támadó kissé kiszorított helyzetből elképesztően nagy gólt lőtt a bal felső sarokba (1-0).
79. perc:
Egy bal oldali beívelésnél a lesre játszó hazai védők hatalmasat hibáztak, így az előre húzódó Marquez senkitől sem zavartatva kezelhette le a labdát az ötösön, majd a kivetődő kapus mellett a hálóba bombázott (1-1).

Nagy fölényben játszottak a mexikóiak az első félidőben, többször is zavarba hozták a sebezhetőnek tűnő hazai védelmet. Javier Aguierre együttese a hajrában gólt szerzett, de ezt a játékvezető les miatt nem adta meg. A fordulást követően a házigazda az első valamire való helyzetét gólra váltotta, a Tshabalala által szerzett találat egyik esélyese lehet a torna legszebb gólja címre. A folytatásban ötlettelenebbé vált a mexikóiak játéka, ennek ellenére egy hatalmas hazai védelmi hibát követően egyenlítettek. A hajrában mindkét csapat a győzelemre játszott, a hazaiak az utolsó percben még a kapufát is eltalálták, de az eredmény már nem változott.

Carlos Alberto Parreira, a dél-afrikai válogatott szövetségi kapitánya:

"Igazságos eredmény született. Úgy gondolom, ez egy nagyon kemény csoport. Az a válogatott, amelyik négy pontot szerez majd, továbbjut. Büszke vagyok a csapatomra, megnyerhettük volna a találkozót, de az eredmény így is igazságos."

Javier Aguirre, a mexikói válogatott szövetségi kapitánya:
"A dél-afrikai gól teljesen megváltoztatta a mérkőzést. Nem mondom, hogy idegesek lettünk, de kissé aggódni kezdtünk. Megpróbáltunk változtatni a játékunkon, egyenlítettünk is. Minden dicséretet megérdemel az ellenfelünk."