2018. november 16., péntek - Ödön
Keresés a tartalomban
SportMcLaren-siker a Kínai Nagydíjon

McLaren-siker a Kínai Nagydíjon

Forma1A brit Lewis Hamilton nyerte a Kínai Nagydíjat a gumijával küzdő Vettel, és a 18. helyről rajtoló ausztrál Mark Webber előtt.

Rossz előjelekkel indult a verseny a mclarenes brit Lewis Hamilton számára, ugyanis a futam előtti technikai problémái akadtak, ezek javítása miatt pedig majdnem lemaradt a rajtról.
A rajtnál Hamilton problémáiból semmi sem látszott, ugyanis mindkét McLaren lestartolta Vettelt, akinek harmadik helye is kérdéses volt több kanyaron keresztül, ugyanis keményen támadta a németet honfitársa, Nico Rosberg.
Az élen a Button, Hamilton, Vettel alkotta trió azonos tempóban, másfél másodpercen belül autózott egymás mögött, a kemény keverékű gumin rajtoló Mark Webber viszont szenvedett, a 10. körig csak két autót tudott megelőzni, ezért egy körrel később behívták szerelői, hogy felrakják autójára a lágy gumikeveréket.

A negyedik helyen a Mercedesszel autózó Rosberg könnyedén tartotta a mögötte haladó két Ferrarit, Schumacher is jól ment, a 14. helyről a kilencedikig jött előre.

A 15. körben Vettel előzte Hamilton, majd még ebben a körben az élen autózó Buttont követve kihajtott kereket cserélni. A boxban elképesztő hibát vétett a mclarenes: Jenson Button annyira figyelte a mögötte érkező Vettelt, hogy a brit a Red Bull szerelőihez gurult kerékcserére. Mire eszmélt, annyi időt veszített, hogy Vettel meg tudta előzni őt a boxban.
Pár körrel később már a teljes mezőny kilátogatott kerékcserére, ami után a Mercedesszel versenyző Nico Rosberg került az élre, csapattársa, Schumacher a hatodik helyig jött előre. Vettel a második helyen öt másodpercre autózott Rosbergtől, de közelebb nem tudott kerülni hozzá.

A verseny második felében a két kiállással próbálkozó pilóták szenvedtek, a kemény keverékű gumik nagyon hamar elfogytak. Vettel az utolsó 25 körét kemény keveréken autózta, a mögötte érkező Hamilton hat körrel később cserélte le a lágyakat, így a brit az utolsó 10 körben már teljesen utolérte Vettelt.
A világbajnoki címvédő német gumija teljesen elkopott, ráadásul rádiója is felmondta a szolgálatot, miközben körönként majdnem egy teljes másodperccet kapott Hamiltontól, aki végül az 52. körben Vettelt megelőzve a mezőny élére autózta magát.

Mark Webber elképesztően nagyon versenyzett, egy körrel a vége előtt a 18. helyről feljött a harmadik pozícióba. Az ausztrál keménykeverékű gumin 10 kört autózott, utána kétszer volt kint a boxban, mind a kétszer a lágyabb keveréket tették fel neki, ennek köszönhetően átgázolt a mezőnyön.

A Kínai Nagydíjat Hamilton nyerte, a második a gumikkal küzdő Vettel lett, a harmadik helyen a 18. helyről rajtoló, az első Hamiltontól mindössze 7 másodpercre lemaradó Webber gurult át a célvonalon. A 26 éves brit versenyző 16. futamgyőzelmét szerezte meg Sanghajban.

Forrás: MTI/HÍR PORT24