2018. szeptember 22., szombat - Móric
Keresés a tartalomban
Nógrád MegyeMotocross bajnokságot rendeztek Varsányban

Motocross bajnokságot rendeztek Varsányban

A Nógrád megyei Varsányban rendezték az endurokrosszosok magyar bajnokságának aktuális fordulóit, melyen ifj. Vaska Kálmán képviselte a Kanizsa Motocross SE színeit. Vaska az endurokrosszosok első osztályának két órás, míg az XC-kategória négy órás (egyéni) futamán is indult.

motocross

Az I. osztály hetedik körében végül 10. lett, s összesítésben a mezőny kilencedik helyén áll. A bajnoki sorozatból még egy kör van hátra, melyet októberben bonyolítanak a Komárom-Esztergom megyei Máriahalom településén.

Az XC-seknél viszont már az idei utolsó megmérettetést rendezték, s a kanizsai versenyző KTM-jével az egyéni indulók között a második helyen ért célba. Ebben a pontvadászatban a KMSE motorosa végül a harmadik helyen végzett.

A krosszosoknál a II. osztály versenyeit (az ötödik forduló futamait) a közelmúltban Kókán rendezték, melyek keretében az MX2-eknél Moór András (Suzuki RM-Z 250) győzött, míg MX1-ben Jusztusz Dávid (Honda CRF 450) harmadikként zárt.
A motokrossz szakág következő versenyére augusztus 27-én kerül sor Nagykanizsán.