2018. november 17., szombat - Hortenzia, Gergő
Keresés a tartalomban
SportNem jutott föl az A csoportba a magyar jégkorong-válogatott

Nem jutott föl az A csoportba a magyar jégkorong-válogatott

jegkorong válogatottNem sikerült a bravúr a Divízió I-es jégkorong-világbanjokságon. Magyarország - Szlovénia 1:4. A második percben megszerezte a vezetést a hazai pályán a szlovén válogatott és a mérkőzés végééig meg is tartotta azt.

A magyarok még soha sem győzték le a szlovénokat tétmérkőzésen.

5. forduló: Szlovénia-Magyarország 4-1 (1-1, 1-0, 2-0)
gól: Ticar (1., 42.), Kranjc (38.), Mursak (54.), illetve Vas M. (9.)

A szlovénok a magyaroknak ugrottak, és már az 50. másodpercben vezetést szereztek. Hetényi ment ki a kapu mögé, a védőre várt, ám Pance közbeugrott, Ticarnak passzolt, aki az üres kapuba helyezett (1-0). Hetényi 171 perc 28 másodperc, a magyar csapat 191 perc 28 másodperc után kapott ismét gólt.

A hazaiak mezőnyfölénye megmaradt, Nagy került a büntetőpadra, ám mielőtt a kiállítás letelt volna, Sille távoli lövésébe Vas Márton szúrt bele, és ez az egyenlítést jelentette (1-1).

A folytatásban Hetényi már megnyugodott, szépeket hárított, és a szünet előtt még a magyarok is veszélyeztettek.

A második harmadban szinte végig a magyarok voltak emberhátrányban, és néha vitatható volt a fehérorosz bíró ítélete. A 38. percben aztán Kranjc kapáslövése Hetényit érintve vágódott a léc alá (2-1). Ebben a játékrészben 15-2 volt a kapura lövések száma a hazaiak javára, ez őrületes fölény.

A harmadik felvonás is szlovén emberelőnnyel és góllal indult, Ticar passzolgatás végén nem hibázott (3-1). A magyarok nehezen tudtak helyzetet kidolgozni, a hajrában pedig egy kontrát zárt le góllal Mursak.