2019. augusztus 22., csütörtök - Menyhért
Keresés a tartalomban
KultúraPalóc Társaság -MAGYAR KULTÚRA NAPJA PÁLYÁZAT 2018 EREDMÉNYEI

Palóc Társaság -MAGYAR KULTÚRA NAPJA PÁLYÁZAT 2018 EREDMÉNYEI

A Magyar Kultúra Napja tiszteletére 22. alkalommal meghirdetett pályázatra beérkezett 82 pályázó 86 pályaművét a Kolczonay Katalin egyetemi oktató vezette értékelő bizottság értékelte. Az ünnepélyes eredményhirdetésre Budapesten 2018. január 21-én, vasárnap délután a Duna Palotában, a Magyarság Háza otthonában került sor.

paloctarsasagdijkioszto

2018-ban az alábbi témák közül válogathattak a pályázók:

1. „S én visszasírlak, messzi Napkelet!"- Őstörténetünk és ősműveltségünk emlékei
2. Miről mesélnek a romok? - Regélő magyar történelem
3. „Mért vérzett annyi hős fiad?" - A háborúk emlékei családunkban, környékünkön
4. Akikre büszkék lehetünk - Neves magyar emberek (sportolók, művészek, mesterek stb.)
5. „Én gyomrommal is szeretem hazámat" - Eledelek magyar módra
6. Az én világom! - Szülőhelyem a szülőföldemen
7. Én iskolám, köszönöm... - Mit adott nekem a magyar iskola?
8. „Megtanulom, megőrzöm, tanítom, továbbadom" - A magyar nyelv az otthonom
9. „Magyarnak lenni: büszke gyönyörűség!" - Sajó Sándor honszerető költészete
10. „...nem lehet feledni, nem, soha!" - Nemzet államhatárokkal szabdalva

A pályázaton az alábbi alapiskolák tanulói vettek részt:


FELVIDÉK: Ady Endre Alapiskola - Párkány, Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola - Ipolyság, Kóczán Mór Alapiskola - Csilizradvány, Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola - Deáki

DÉLVIDÉK: Jovan Jovanovic Zmaj Általános Iskola - Magyarkanizsa, Petőfi Brigád Általános Iskola - Kúla, Csáki Lajos Általános Iskola -Topolya, Stevan Sremac Általános Iskola Emlékiskola Kihelyezett Tagozat - Zenta

MAGYARORSZÁG: Általános Iskola - Dorog, Általános Iskola - Legyesbénye, Kossuth
Lajos Általános Iskola - Nagykőrös, Veres Zoltán Általános Iskola - Berekfürdő
KÁRPÁTALJA: Bethlen Gábor Magyar Gimnázium - Beregszász

A pályázaton az alábbi középiskolák tanulói vettek részt:


FELVIDÉK: Comenius Gimnázium - Zselíz, Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola - Ipolyság, Ipari Szakközépiskola - Komárom, Párkányi Gimnázium - Párkány, Szondy György Gimnázium - Ipolyság

DÉLVIDÉK: Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont -Magyarkanizsa, Dositej Obradovi Gimnázium - Topolya, Mezőgazdasági Középiskola - Topolya,

MAGYARORAZÁG: Kisfaludy Sándor Gimnázium - Sümeg, Bocskai István Katolikus
Gimnázium - Szerencs, Szakképzési Centrum - Szerencs

ERDÉLY: Baróti Szabó Dávid Technikai Líceum - Barót, Németh László Elméleti Líceum -
Nagybánya, Református Gimnázium - Sepsiszentgyörgy

KÁRPÁTALJA: Egry Ferenc Oktatási-Nvelési Komplexum - Kisgejőc

A felnőttek az alábbi egyetemről ill. továbbképzési helyről vettek részt: ERDÉLY: Universitatea Transilvannia din Brasov - Brassó
MAGYARORSZÁG: Szakképzési Centrum - Szerencs


Köszönet a Kárpát-medence valamennyi iskolájának, amelyek az összetartozás jegyében bekapcsolódtak a
Palóc Társaság Magyar Kultúra Napja-pályázatába!


A pályamunkák elkészítését az alábbi tanárok segítették:


FELVIDÉK: Csicsay Károly, Valent Ákos - Párkány, Simon Ildikó, Tóth Katalin - Révkomárom, Renczés Nóra- Deáki, Tóth Tibor, Wollent Andrea, Zolczer Andrea - Ipolyság, Szvorák Zsuzsa - Fülek, Dóka Erika - Zselíz

DÉLVIDÉK: Éter Papucsek Bettina - Topolya, Fodor Éva, Fodor István - Magyarkanizsa, Hugyik Kanyó Valéria, Kovács Zoltán - Kúla, Kormányos Katona Gyöngyi - Zenta, Vajda Annamária - Topolya

ERDÉLY: Csog Orsolya, Kékesi-Keresztes Lujza - Barót, Dávid-Kállay Erzsébet - Nagybánya

MAGYARORSZÁG: Szegedi László - Legyesbénye, Kovács-Krusper Marianna -
Kunmadaras, Tóthné Zoller Klára - Nagykőrös, Kovács Lajos, Kovács Klára - Dorog

KÁRPÁTALJA: Jávorszky Beáta - Kisgejőc, Kocsis Marianna - Beregszász

Köszönet minden tanárnak, aki segítette tanítványát dolgozata megírásában!

DÍJAZOTTAK



I. korosztály - általános iskolások

MKN-díj:

Kovács Alex Kúla Petőfi Brigád Általános Iskola

Kiemelt I. díj:
Kovács Ákos Imre Berekfürdő Veres Zoltán Általános Iskola

I. díj:

Beszédes Sára Zenta Stevan Sremac Általános Iskola
Gáspár András Fülek Füleki Gimnázium
Horváth Ervin Zenta Stevan Sremac Általános Iskola
Pósa Gréta Magyarkanizsa Jovan Jovanović Zmaj Ált. Iskola
Szabó Kálmán Nagykőrös Kossuth Lajos Általános Iskola

II. díj: Csizmadia Dóra Dorog Magyar-Angol Két Tan.Ny.Ált.Isk.
Csízik Boglárka Zenta Stevan Sremac Általános Iskola
Kovács Emese Párkány Ady Endre Alapiskola
Póti Cintia Legyesbénye Általános Iskola
Törtei Hédi Zenta Stevan Sremac Általános Iskola

III. díj: Apró Bálint Magyarkanizsa Jovan Jovanović Zmaj Ált. Iskola
Bukovský Dorottya Deáki Deáki Alapiskola
Doncs Zsombor Ipolyság Fegyverneki F. Kö Ig. Kat. Isk.
Nagy Kristóf Magyarkanizsa Jovan Jovanović Zmaj Ált. Iskola
Terhes Virág Zenta Stevan Sremac Általános Iskola

Különdíj:

Bús István - Dobos Bence
Nagy Richard Legyesbénye Általános Iskola
Körmöci Orsolya Magyarkanizsa Jovan Jovanović Zmaj Ált. Iskola
Nagy Judit Csilizradvány Kóczán Mór Alapiskola
Nagy Natália Beregszász Bethlen Gábor Magyar Gimnázium
Sallai Anett Nagykőrös Kossuth Lajos Általános Iskola

Dicséret:
Barkóczi Emőke Nagybánya Németh László Elméleti Líceum
Éter Mátyás Topolya Csáki Lajos Általános Iskola
Herman Virág Legyesbénye Általános Iskola
Korponay Andor Nagybánya Németh László Elméleti Líceum
Putnoki Elizabeth Legyesbénye Általános Iskola
Máthé Melinda Nagykőrös Kossuth Lajos Általános Iskola
Szabó Evelin Legyesbénye Általános Iskola
Turjánszki Anna Legyesbénye Általános Iskola

II. korosztály - középiskolások

MKN-díj: Nagy László Révkomárom Ipariskola

Kiemelt I. díj:
Coada Claudia Roxana Barót Baróti Szabó Dávid Techn. Líceum
Kávai Áron Magyarkanizsa Beszédes József MMIK
Kukolik András Ipolyság Szondy György Gimnázium

I. díj:

Izrael Szilárd Révkomárom Ipariskola
Jablonszký Benjámin Ipolyság Szondy György Gimnázium
Kecskés Dávid Topolya Dositej Obradovi Gimnázium
Lugosi Csenge Sümeg Kisfaludy Sándor Gimnázium
Sándor Cynthia Párkány Párkányi Gimnázium

II. díj:

Bíró Zsófia Topolya Mezőgazdasági Iskola
Éter Máté Topolya Dositej Obradovi Gimnázium
Jantek Márk Szerencs Bocskai István Kat. Gimnázium
Jávorszký Dániel Kisgejőc Egry Ferenc Okt-Nev. Komplexu
Józsa Huba Sándor Barót Baróti Szabó Dávid Techn. Líceum

III. díj

Gulyás Melinda Topolya Dositej Obradovi Gimnázium
Gyöngyösi Petra Szerencs Szerencsi Szakképzési Centrum
Kovács Edina Topolya Mezőgazdasági Iskola
Mezey Kinga Nagybánya Németh László Elméleti Líceum
Németh Viktor Topolya Mezőgazdasági Iskola
Pólya Tamara Zselíz Comenius Gimnázium

Különdíj: Bakos Lilla Topolya Dositej Obradovi Gimnázium
Bence-Kádár Berta-Ilona Nagybánya Németh László Elméleti Líceum
Bogyor Kinga Barót Baróti Szabó Dávid Techn. Líceum
Kis Csaba Révkomárom Ipariskola
Kuzma Dávid Ipolyság Szondy György Gimnázium
Orosz Zsanett Topolya Mezőgazdasági Iskola
Pálffy Fanni Ipolyság Fegyverneki Ferenc Egyházi Gim.
Tokos Csaba Barót Baróti Szabó Dávid Techn. Líceum
Torok Kitty Topolya Dositej Obradovi Gimnázium
Tóthpál Réka Topolya Dositej Obradović Gimnázium



III. korosztály - felnőttek

MKN-díj: Győrfy Hajnalka Brassó Universitatea Transilvania din Brașov
Moldován Zsolt Szerencs Szerencsi Szakképzési Centrum
Magyari László Szerencs Szerencsi Szakképzési Centrum

II. díj:
Farkas Szabina Szerencs Szerencsi Szakképzési Centrum

III. díj:
Halászné Kovács Andrea Szerencs Szerencsi Szakképzési Centrum

Dicséret:

Lápis Melinda Szerencs Szerencsi Szakképzési Centrum
Szabó Péterné Szerencs Szerencsi Szakképzési Centrum



Forrás: Palóc Társaság/Balassagyarmatért Baráti Kör


2018-01-27

Nógrád 24 hírportál
A Nógrád24.hu kiadója a MEDIA TODAY KFT. © Minden jog fenntartva. |
Impresszum | Médiaajánlat | Szerzői jogok | Etikai kódex | Hírarchívum | RSS | Oldaltérkép
Weboldal készítés: DreamSite