Az éttermek szinte teljes hazai élmezőnyét felvonultatja a budapesti Millenáris parkban május 30. és június 2. között a Gourmet Fesztivál, amelynek idei kiemelt témája a gulyás lesz.
Évek óta nem adott klubkoncertet a fővárosban Demjén Ferenc, idén azonban kivételt tesz és vasárnap játszik a Barba Negrában. A népszerű énekes készülő új lemezéről és szokásos Aréna-fellépéséről is beszélt az MTI-nek.
Második alkalommal rendezik meg a Színházak éjszakáját Budapesten: a Fővárosi Önkormányzat 14 színházában május 4-én délutántól hajnalig várják a közönséget különleges eseményekkel, interaktív programokkal.
Locsolóbált rendeznek hétfőn este a Fonó Budai Zeneházban a Buda Folk Band, a Berka zenekar és Kodoba Florin, a Magyarpalatkai Banda prímása közreműködésével.
Kóruskoncerttel és tárlatvezetéssel várja a látogatókat szombaton a Magyar Nemzeti Galéria (MNG), amelynek kiállításai a Budavári Húsvéti Sokadalomra szóló kombinált belépővel is megtekinthetők lesznek.
Mozart A varázsfuvola című műve lesz a Baden-Badeni Húsvéti Fesztivál szuperprodukciója. A darabot Robert Carsen rendezésében kedd este mutatják be, és április elsejéig még kétszer látható. A Berlini Filharmonikusokat vezénylő Sir Simon Rattle versenyre akar kelni a Salzburgi Húsvéti Fesztivállal.
Előadóművészeti Világnapot szervez a Független Előadóművészeti Szövetség (FESZ) a Jurányi Produkciós Közösségi Inkubátorházban a színházi világnap alkalmából március 27-én, szerdán.