2018. november 19., hétfő - Erzsébet
Keresés a tartalomban
Nógrád MegyeSalgótarján jól játszott az Olaj ellen, mégis kikapott

Salgótarján jól játszott az Olaj ellen, mégis kikapott

kosárlabdaA Szolnoki Olaj 105-92-re megverte idegenben a Salgótarjánt a férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 7. fordulójában. A továbbra is nyeretlen hazaiak az első félidőben jól tartották magukat, de a harmadik negyedben az Olaj eldöntötte a mérkőzést.

Az eddig nyeretlen Salgótarján az éllovas Szolnokot fogadta szombat késő délután, és a hazaiak az első félidőben végig pariban voltak az Olajjal. A 33 ponttal záró Robert Jarvisnak és a 28 pontig jutó, október végén igazolt horvát Aleksandar Scepanovicnak köszönhetően az első félidőt egy ponttal megnyerte a Salgótarján.

A harmadik negyedben a vendégek uralták a játékot, és több mint kétszer annyi pontot dobtak, mint a hazaiak (18-37). A 22 pontot szerző Ivory Clark és a 21 pontig jutó Báder Márton vezette Olaj így azt is megengedhette magának, hogy 27-22-re elveszítse az utolsó játékrészt, mivel így is elég előnye maradt, hogy 105-92-re győzzön.

A Kecskemét 78-70-re győzött Kaposváron. A vendégek legjobbja Jerome Anthony Lagrange volt, aki 19 ponttal járult hozzá csapata sikeréhez.

Az Albacomp éppen száz pontig jutott a Pécs otthonában. A vendégek már az első negyedben eldöntötték a mérkőzést, miután 17 pontos előnyre tettek szert.

A Debrecenbe látogató Atomerőműnek nem volt könnyű dolga: bár az első félidőben uralta a játékot, a hazaiak a harmadik negyed végére fordítottak, és a paksiak csak az utolsó játékrészben döntötték el a meccset (92-86). A vendégek vezére a 25 ponttal záró Jibril Hodges volt.